jzahajska@seznam.cz

AVON 125 let.gif.png
logo STAVBA ROKU.gif
titul fac přehled 2013.gif
Zj na titulní straně fiktivního časopisu.JPG
A V O N
Jana Zahajská
Kolín
předseda Jiří Švec

místopředsedkyně
Jana Zahajská

jeho členy jsou představitelé jednotlivých městských částí
MUDr. Václav Škramovský CSc.
v obřadní síni

radnice v Kolíně za košelským stolcem

Rituál klíče a kachelu

Pokud chceš, aby tě nazývali moudrým, tak mluv málo a rozvážně (Vis sapiens dici, pauca at meditata loquare).
na web zelenkavý výřez náměstí z rýs.jpg
Měšťanský spolek umožňuje využít rituál předání symbolického klíče jako akt souznění. Rituální klíč se vyjímá z kazety a předává měšťanského výboru. Právo rituálu zpravidla využívá majitel nebo investor stavby. Naproti tomu rituál udělení vitrinovaného kachelu je určen osobám reprezentujícím a propagujícím Kolín.
Aleš Blecha

byl poctěn představit účastníkům zasedání vitrinovaný kachel, který předtím nasávat atmosféru historie města v obřadní síni radnice
Pavel Hoffmann

úřadující náměstek ředitele nemocnice, převzal mimořádné ocenění od úřadujícího laureáta - emeritního primáře Miroslava Uhra
Václav Kmoch

převzal vitrinovaný kachel na společném jednání prezídia Obchodního grémia a organizačního výboru Stavba roku ve sborovně Obchodní akademie
Jan Dufek

vkládá klíč při představení rekonstrukce secesní vily ASYS v Heverově ulici
konšelé vestoje

tleskají režisérce Heleně Třeštíkové s vitrinovaným kachelem
Jindřich Synek

obdržel vitrinovaný kachel za prosazení atriového zastřešení stavební školy, kde se mohly začít konat výroční stavební obřady
M. Matyášová

s rituálním klíčem před dveřmi rozhledny na Kaňku
A. Zahajský

s dřevoknižní kazetou na rituální klíč, kterou kutnohorští měšťané před několika staletími věnovali kolínským měšťanům
vitrinovaný

kachel od Aleše Zahajského převezme daviscupový reprezentant Bohdan Ulihrach
klíč v rukách

místopředsedkyně Jany Zahajské na oceněném Centrálním dětském hřišti
velké porotě

ukazuje vitrinovaný kachel vedoucí stavebního úřadu Stabislav Studnička
senátor

Lebeda s vitrinovaným kachelem
rituální klíč

ukázal Jaroslav Kupr, když ho převzal na Zimáku od místostarosty Pavla Hoffmanna
zlatník

Jan Hora převzal kachel z rukou starosty Víta Rakušana v obřadní síni radnice
Kazeta

s vitrinovaným kachelem se přemisťuje od místopředsedkyně Jany Zahajské do zasloužilého držení ředitele Jindřicha Synka
první rituál

novostavba řadových domů v ul. K Ovčárům
sken žurnál srt.5.jpg
VITRINOVANÝ KACHEL
Kachel

vitrinovaný v obřadní síni radnice tvoří závěsná keramická deska s plošným reliéfem městského znaku se předává fyzickým osobám za významné a ojedinělé zviditelnění Kolína.
nositelé nejvyššího měšťanského vyznamenání:
Eva Rathousová 2015
Pavel Hoffmann 2014
Václav Kmoch 2013
Jaroslava Jermanová 2013
Jindřich Synek 2013
Bohdan Ulihrach 2013
Stanislav Studnička 2013
Josef Váňa 2013
Jan Hora 2012
Pavel Lebeda 2011
Helena Třeštíková 2010
Aleš Zahajský 2009
logo Kofo šedé nasvícené.gif
Kolínské pojmy

(městskou encyklopedii) ve čtyřech dílech si vzala mezinárodně uznávaná režisérka Helena Třeštíková jako součást přípravy projektu Kolínské etudy. Jednatelkou filmového štábu pak v obřadní síni radnice v Kolíně představila Janu Zahajskou.

ANKETA: Město Kolín od roku 2012 cca o 100 % zdražilo daň z nemovitostí. Chcete od Zastupitelstva města zdražení

zrušit (4385)
ponechat (11)
V měšťanském

domě U Tří mouřenínů v roce 2010 zhotovil portrét Jany Zahajské malíř Jan Marek. Obraz v historickém stylu ji předal během ceremoniálu vitrinace Otakarova reliéfu. Americká firma AVON Cosmetics pak nabídla Janě Zahajské pozici nezávislého zástupce. Jana Zahajská se tak od roku 2011 stala v Kolíně ikonou kosmetického koncernu.
spolek je akreditovaný u Spolkové rady Kolína